İlk Blog Yazım! Nedir Bu Belki,bi parça...

Google --> Blog Yazısına Giriş Nasıl Yapılır? -->Enter

Bloguma Hoşgeldiniz! Uzun süredir kafamda blog yazmak gibi bir plan vardı.Sonra dedim ki bu blogları neden dünyanın bir köşesinde duran, bir bölümü benim için ayrılmış bir harddiskin içinde yapmayayım? Böylece tahaerel.com domainini aldım.İşte sitenin çok ihtişamlı doğuş hikayesi!

Neden Böyle Bir Site Var?

Yazma işleminde iyi olduğum söylenemez ancak bildiklerimi insanlarla paylaşmayı çok severim.Bu site de bu yüzden var.Genelde bilişim sektörü ile alakalı, haftada 1 tane herkesin dikkatini çekebilecek, okuyanların o konu hakkında bir bilgiye sahip olup siteden öyle çıkacakları yazılar paylaşmayı düşünüyorum.Ayrıca genelde gördüklerimizin aksine konuya direk girmeyi çok severim bu yüzden sıkılmayacağınızı düşünüyorum.😜

"Belki, Bi Parça..." Nedir?

Bu konu (beni yakından tanıyanlar bilir) benim için çok önemlidir.Sanırım Lise 1 den beri yaptığım her işin bir köşesine bunu (slogan mı desem bilemedim 🤔) yazarım.Peki burdaki ana tema nedir? sebebi neydi ki? derseniz şöyle açıklayayım.Hayattaki her şey parçalardan bütünlere doğru gidiyor.Atomlardan elementler elementlerden maddeler; ram,harddisk gibi parçaların birleşiminden bilgisayar oluşması gibi.Bir bilgiyi edinmek,bir konuda başarılı olmanında böyle parçalarla bütün oluşturarak mümkün olduğunu düşünüyorum.Örneğin bilişimde tasarım,yazılım,network,siber güvenlik vs. hepsi birbiri ile bağlantılı şeyler.Burdaki anafikir de bu parçaların hepsinden edinip bir bütün oluşturmak. İşte bu sitede bu parçaları toplamaya çalışıcaz :)

"Belki,bi parça ..." cümlesindeki ... nın da bi anlamı var! Oraya gelecek bir kelime veya cümle mevcut.Ama onu ölmeme yakın mezar taşıma yazılması için vasiyet olarak bırakmayı düşünüyorum 🙃. Şuraya havalı bi söz ekleyeyim ve bu yazıyı burda bitirelim.Bi sonraki yazıda görüşmek üzere Hoşça kalın!

Bütün direkt olarak oluşamaz her zaman parçaları vardır. Taha Erel